شركت آلزن در سال 1359 به صورت شركت مدني در زمينه توليد قطعات غير آهني در شهرري آغاز بكار كرد و براي اولين بار آلياژهاي آلومينيوم برتز ، سيليكون برنز ، سيلور برنز و برنج هاي منگنزدار را به صنعت ايران معرفي نمود . هم چنين آلياژ مخصوص كشش استينلس استيل و آلياژهاي جايگزين كاپر بريليوم جهت پلانچر پيستون دايكست اولين بار توسط اين واحد عرضه شد .

ریخته گری آلزن شرکت ملی مس

ریخته گری آلزن شرکت ملی مس

ریخته گری آلزن شرکت ملی مس

شركت آلزن از سال 1368 با اخذ پروانه تأسيس و بهره برداري از وزارت صنايع سنگين با احداث كارخانه جديد در شهر صنعتي هشتگرد در 6 واحد مجزا با 4 مهندس و 30 كارگر مجرب به شرح ذيل،آماده خدمت رساني به صنايع مي باشد :

   • بخش طراحی و نقشه کشی
   • بخش مدل سازی
   • واحد ریخته گری با توان ذوب ریزی 3000 کیلوگرم
   • واحد بایت ریزی با روش گريز از مركز و ريخته گري استاتيكي
   • واحد ماشين كاري با 25 دستگاه سبك و سنگين تراش و فرز
   • واحد مونتاژ

جهت تماس مستقیم از طریق Whatsapp با مدیر تولید مجموعه می توانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

واتس اپ ریخته گری


شرکت آلزن به صورت تخصصی در زمینه ریخته گری فلزات غیرآهنی فعالیت دارد که در صنعت جهان ، جزء صنایع با حساسیت بالا به شمار می رود و شرکت آلزن تنها شرکتی می باشد که در خاورمیانه موفق به ساخت قطعه ( Bottom shell bushing )  شده است.

این شرکت در مناقصات و استعلام های این قطعه از شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ کشور ، همواره مشارکت داشته که مستندات آن نیز ارائه گردیده است.

ابتدا شرکت بعد از بررسی های انجام شده متوجه شد این قطعه به علت خوردگی مین شفت  Cone crusher بر اثر کارکرد طولانی و شرایط محیطی در پروسه استخراج 1200 تن ماده معدنی هر سه ساعت یک بار ، نیاز به Revision جدید و طراحی مجدد قبل از شروع به ساخت دارد. از این رو با استفاده از دانش فنی و بازدید و بررسی سیستم مستعمل ، طراحی مجددی با توجه به حرکت اکسنتریک و خارج از مرکز شافت و فضای کافی برای سیستم روغن رسانی و ایجاد فیلم روغن مناسب بر تمامی سطوح قطعه صورت گرفت و موفق به اخذ تاییدیه فنی و کسب اعتماد مجتمع مس ایران گردید و آغاز عملیات شروع به ساخت قطعه کلید خورد.

بعد از این تیم متالورژی شرکت با تحقیقات میدانی در رابطه با خواص متالوگرافی آلیاژ و انجام آزمایش های کوانتومتری ، سختی سنجی ، استحکام کششی ، تنش تسلیم و ازدیاد طول نسبی آلیاژ را مورد بررسی قرار داد و این بار با بررسی های علمی به ترکیب عناصر شیمیایی در استاندارد UNS C93500 دست یافتیم که توانست به میزان چشمگیری خواص مکانیکی محصول را افزایش دهد.

وجه تمایز دیگری که این شرکت را نسبت به کارخانجات مشابه متمایز ساخته احداث سالن ماشین کاری مجهز به انواع ماشین آلات تراشکاری ، فرز کاری ، بورینگ کاری و سوراخکاری سنگین و نیمه سنگین می باشد. به این صورت که با تجهیز سالن ماشینکاری در مجاورت قسمت سالن ریخته گری مانع از برون سپاری قطعه و خروج دانش فنی خود شده ایم

علاوه بر قطعه فوق این شرکت با ساخت ماشین آلات گریز از مرکز توانسته در ریخته گری سانتریفیوژ نیز با طراحی سیستم آبگرد ، کنترل دما و دورهای مختلف را برای این نوع قطعات فراهم سازد که خواص مکانیکی قطعات ریخته گری شده به وسیله این دستگاه ، بسیار بالاتر از روش های دیگر می باشد.

یکی دیگر از افتخارات این شرکت معرفی آلیاژ های پایه مس و پوشش بابیت مطابق با استاندارد های بین المللی برای اولین بار در دهه شصت و در بحبوحه جنگ تحمیلی به صنعت کشور می باشد و در 40 سال گذشته همواره در تلاش برای پیشرفت در این زمینه بوده است . به عنوان مثال شرکت آلزن موفق به تولید آلیاژ خاصی با نام تجاری Alzen شده که هیچ یک از شرکت های داخل کشور ، توانایی تولید آن را ندارد . این آلیاژ که در صنایع سیمان و .. مورد استفاده قرار می گیرد ترکیبی از عناصر موجود در کشور می باشد که جایگزین مناسبی برای آلیاژ های فسفر برنز علی الخصوص در زمان هشت سال جنگ تحمیلی که دسترسی به فلزات وارداتی غیر ممکن بود توانست در زنده نگه داشتن صنعت کشور ایفا کند.

 این موضوع تا به امروز نیز به نوبه خود یک فناوری و تحولی در صنعت کشور عزیزمان می باشد. (لازم ذکر است که واحد تحقیق و توسعه شرکت به طور مداوم جهت ارتقاء سطح کیفی محصولات در حال فعالیت است.)

در نهایت به یاری خداوند متعال و تجربه 40 ساله خود توانستیم قطعه Bottom shell bushing و بسیاری از قطعات مشابه را که از کشورهای اروپایی و آمریکایی خریداری می شد در داخل کشور بومی سازی کنیم و سطح کیفی را نسبت به محصولات خارجی ارتقاء دهیم و گام مثبتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها برداریم.